Senarai Nama Calon BN Parlimen/DUN Kelantan (PRU-13)

Posted by beritaon9 - Berita Alternatif Terkini


Senarai calon BN di Kelantan - Pilihan raya umum ke-13

PARLIMEN
1. Tumpat: Mansor Salleh (Umno)
2. Pengkalan Chepa: Datuk Dali Husin (Umno)
3. Kota Baharu: Datuk Mohamad Fatmi Che Salleh (Umno)
4. Pasir Mas: Che Johan Che Pa (Umno/ Muka Baharu)
5. Rantau Panjang: Ghazali Ismail (Umno/Muka Baharu)
6. Kubang Kerian: Anuar Safian (Umno)
7. Bachok: Datuk Awang Adek Husin (Umno)
8. Ketereh: Tan Sri Annuar Musa (Umno)
9. Tanah Merah: Datuk Ikmal Hisham Abdul Aziz (Umno)
10. Pasir Puteh: Tuan Mustaffa Tuan Mat (Umno/Muka Baharu)
11. Machang: Datuk Ahmad Jazlan Yaakub (Umno)
12. Jeli: Datuk Seri Mustapa Mohamed (Umno)
13. Kuala Krai: Tuan Aziz Tuan Hamat@Tuan Mat (Umno).
14. Gua Musang: Tengku Razaleigh Hamzah (Umno).

DUN
1. Pengkalan Kubor: Datuk Noor Zahidi Omar (Umno)
2. Kelaboran: Wan Hanapi Wan Yaacob (Umno)
3. Pasir Pekan: Nik Noriza Nik Salleh (Umno)
4. Wakaf Bharu: Datuk Mohd Rosdi Abdul Aziz (Umno)
5. Kijang: Zaluzi Sulaiman (Umno)
6. Chempaka: Wan Razman Wan Abd Razak (Umno/Muka Baharu)
7. Panchor: Che Rosli Hassan (Umno)
8. Tanjong Mas: Kanidy Omar (Umno/Muka Baharu)
9. Kota Lama: Tan Ken Ten (MCA)
10. Bunut Payong: Mohd Fakhrurazi Abdul Rahim (Umno/Muka Baharu)
11. Tendong: Datuk Hanafi Mamat (Umno)
12. Pengkalan Pasir: Tuan Anuwa Tuan Mat (Umno)
13. Chetok: Aimi Jusoh (Umno/Muka Baharu)
14. Meranti: Mohd Afandi Yusoff (Umno)
15. Gual Periok: Shaari Mat Husain (Umno)
16. Bukit Tuku: Mohd Zain Ismail (Umno)
17. Salor: Datuk Mohamad Nordin Awang (Umno/Muka Baharu)
18. Pasir Tumboh: Mohd Shamsul Mohd Yusoff (Umno/Muka Baharu)
19. Demit: Wan Mohd Nazi Wan Hamat (Umno/Muka Baharu)
20. Tawang: Mohd Zain Yasim (Umno/Muka Baharu)
21. Perupok: Datuk Mohd Zaidi Sidek (Umno)
22. Jelawat: Datuk Ilias Husain (Umno)
23. Melor: Mohd Othman Omar (Umno/Muka Baharu)
24. Kadok: Mohamad Basri Awang (Umno/Muka Baharu)
25. Kok Lanas: Datuk Md Alwi Che Ahmad (Umno)
26. Bukit Panau: Baharudin Yusof (Umno/Muka Baharu)
27. Gual Ipoh: Bakri @ Mohd Bakri Mustapha (Umno/Muka Baharu)
28. Kemahang: Dayang Saniah Awang Hamid (Umno/Muka Baharu)
29. Selising: Zulkifli Ali (Umno/Muka Baharu)
30. Limbongan: Mohd Rujhan Salleh (Umno/Muka Baharu)
31. Semerak: Zawawi Othman (Umno/Muka Baharu)
32. Gaal: Redzuan Stapha (Umno/Muka Baharu)
33. Pulai Chondong: Halim @ Ab Halim Ismail (Umno/Muka Baharu)
34. Temangan: Azemi Mat Zin (Umno/Muka Baharu)
35. Kemuning: Eriandi Ismail (Umno/Muka Baharu)
36. Bukit Bunga: Mohd Adhan Kechik (Umno)
37. Air Lanas: Datuk Seri Mustapa Mohamed (Umno)
38. Kuala Balah: Datuk Abdul Aziz Derashid (Umno)
39. Mengkebang: Azizzuddin Hussein (Umno)
40. Guchil: Datuk Nik Sapeia Nik Yusof (PPP/Muka Baharu)
41. Manek Urai: Che Jalal Muda (Umno/Muka Baharu)
42. Dabong: Datuk Ramzi Ab Rahman (Umno)
43. Nenggiri: Mat Yusoff Abdul Ghani (Umno)
44. Paloh: Datuk Nozula Mat Diah (Umno)
45. Galas: Ab Aziz Yusoff (Umno)

Related Post



Post a Comment